SİZDE BÜYÜK ADADA NELER YAPILICAGINI BİLİN İSTEDİK

Plajları, tarihi konakları, faytonları, ünlü Roma Dondurmacıları ve daha nicesiyle adaların en büyüğü ve bence en gezilesi olanı; adı üstünde Büyükada.

Ada’ya vardınız. Peki şimdi ne yapacaksınız? Çok acıktıysanız küçücük Taşfırın adında bir pideci var, burada adanın en leziz pidelerini tadabilirsiniz. Ayrıca Luna Parkın ilerisinde Mavi Restaurant, denemek için vaktim olmadı ama giderken araştırmıştım büyük adanın meşhur restaurantıymış. Onun dışında hemen limandan çıkınca göreceksiniz bir çok bildiğimiz ünlü fastfood restaurant var. Güzel bir kahve içelim derseniz Starbucks da mevcut ama kalkıp Büyükada’ya gitmişken Starbucks yerine yerel esnaftan kahve içmenizi tavsiye ederim. Tarihi Roma Dondurmacısı’ndan dondurmanızı elinize alıp yürümekle gezmeye başlayabilirsiniz.

Yaz aylarındaysanız ve sıcaktan çok bunaldıysanız denize girebileceğiniz 6 adet plaj var. Eskibağ Plajı, Halik Koyu Plajı, Prenses Koyu Plajı, Yörükali Plajı, Nakibey Plajı, Kumsal Plajı. Marmara denizinin serin sularına kendinizi bıraktığınız an tüm yorgunluğunuzu atacaksınız. Birde Anadolu Kulübünün plajı var ki gerçekten olağanüstü fakat hatrı sayılır tanınan bir kişi olmanız veyahut kulübe üye olmanız gerekmekte girebilmek için.

                            Avanti Rent

Müşteri Hizmetleri : 0850 850 7 840