Tatil öncesinde uygun araç kiralama tüyoları

Aileler bütçelerine göre tatil yörelerine gidişin hesabını yaparken genellikle hem konforlu hem de en kolay gidiş şeklini tercih ederler. Avanti Araç Kiralama Tatil öncesi uygun araç kiralama tüyolarını paylaştı. 

 “Aileler bütçelerine göre tatil yörelerine gidişin hesabını yaparken genellikle hem konforlu hem de en kolay gidiş şeklini tercih ederler. Son yıllarda kiralık araçlarla yola çıkan ailelerin de sayısındaki artış ilgi çekici boyutlara ulaştı. Özellikle tatili bir tek mekân yerine farklı farklı yerlerde geçirmek isteyen kalabalık aileler, yol için ayırdıkları bütçeleri, uygun bir kiralık araç ile çok daha konforlu ve rahat bir yolculuğa harcamayı tercih ediyorlar. Tatillerde ve bayramlarda araç kiralamak büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle bir şehre uçakla gelip o şehirde gezmek için araba kiralamak neredeyse hayat kurtarıyor.

Araç kiralamada araç tipinin en önemli nokta olduğuna değinen İbrahim Aksoy” Kiralanacak araç ile nereye gitmeyi planlıyorsunuz? Kullanma sıklığınız ve süreniz ne olacak? Araç kaç kişilik olmalı? Araç kiralamadan önce bu kriterlerin netleştirmenizde fayda var. Kiralanan aracın teslim alınmasında öncelikli yapılması gereken, aracın her yerinin kontrol edilmesi. İlk bakılması gereken şey, yedek lastiğinin ve ilk yardım setinin olup olmadığı. Aracın aydınlatma sistemi, kilitleme sistemi tam anlamıyla çalışıyor mu? Kaportasında çizik, vuruk var mı? Tüm bu kontrolleri yaparken tedarikçi kişinin de yanınızda olması çok önemli.  Kiraladığınız aracın model ve yılının, belirlediğiniz kriterlere uygun olup olmaması da bir başka önemli nokta. Araç kiralama şirketleri, özellikle bu konuda müşterilerine detaylı bilgiler vermekte ve müşterinin amacına uygun aracı kiralaması konusunda önerilerde bulunmaktalar. Kiralayıcı firma ile bu konunun detaylıca konuşulmasında fayda var. Tedarikçi firmalar, genellikle araçlarını her yıl yenilerler. Filolarında da 3 yaşındaki arabadan daha yaşlı araç bulundurmazlar. Ancak modellerdeki değişiklik, lokasyona ve tarih aralığına göre değişiklik gösterebilir ” 

             Avanti Rent A Car

Müşteri Hizmetleri : 0850 850 7 840